ВИХОВНІ ГОДИНИ


Безпечні літні канікули 2022. 

Правила поведінки під час літніх канікул.

Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

До уваги учнів та батьків! Закликаю Вас завжди пам'ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований

Шановні учні та батьки!

     Ось і розпочинаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість  набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаю увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

     Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаю усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

      Але також закликаю Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ



БАЖАЮ  МИРНИХ  ЛІТНІХ КАНІКУЛ!!!

                                                     З повагою, класний керівник.


27.05.2022. 

ОСЬ ТАК ПРОЙШЛА  НАША  ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ У  ZOOM 

ZOOM-ЧАЮВАННЯ, присвячена закінченню навчального року  


Учні створили «Альбом пам’яті» яскравих моментів шкільного життя нашого класу на дошці padlet >>>посилання




26.05.2022. 


Доброго дня, мої любі хлопчики та дівчатка 8Б!

Завтра 27 травня 2022 р. о 12,00 за посиланням   у нас відбудеться онлайн зустріч у ZOOM, присвячена закінченню навчального року

ZOOM-ЧАЮВАННЯ.

Анна Иванченко приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.

Тема: ОСТАННІЙ  ДЗВОНИК 2022

Время: 27 мая 2022 12:00 Киев

Подключиться к конференции Zoom

https://us04web.zoom.us/j/72261291649?pwd=ZITjE92h9qvbJ2hmN5gRhbGfgTwZbR.1

Идентификатор конференции: 722 6129 1649

Код доступа: B9XTca

                           Чекаю всіх на онлайн-зустрічі, буду рада всіх бачити!! 

                                        Проведемо навчальний рік разом!

Пропоную додати фото з яскравими моментами шкільного життя нашого класу на дошці padlet 

20.05.2022
ПРАВИЛА  ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКИХ  ОБСТРІЛІВ


ПАМ’ЯТКА ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Дії під час артилерійського обстрілу житлових масивів
Про початок обстрілу ви можете дізнатися почувші віддалені звуки пострілів, гуркіт та спалахи від пуску ракет. У вас є декілька хвилин (або декілька секунд при ракетному обстрілі), щоб сховатися.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС НА ВУЛИЦІ
Негайно лягайте на землю (канаву, яму), щільно притуліться до будь-якого виступу: бордюру, клумби, паркану бетонної конструкції та накрийте голову руками. Найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряду, а результат попадання уламків та вплив вибухової хвилі. Снаряди та міни відриваються в верхньому шарі ґрунту, уламки після підриву летять на висоті 30-50 см. над поверхнею землі.
ЯКЩО ОБСТРІЛ ЗАСТАВ ВАС В БУДІВЛІ
Негайно зійдіть в найближче укриття (підвал). Якщо артилерійський обстріл застав вас у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати, швидко йдіть до кімнати віддаленої від напряму звідки ведеться обстріл. Лежачи або сидячи притуліться до несучої стіни. Найчастіше осколки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість завчасно заклейте скло вікон скотчем або забарикадуйте шафами, це врятує вас від уламків скла. Якщо обстріли є постійними, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
ЯКЩО ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ ВИ ЗНАХОДИТИСЯ У ТРАНСПОРТІ
(маршрутному таксі, тролейбусі) Попросіть водія зупинити транспортний засіб.
Вийдіть з транспортного засобу та відбіжіть від дороги в напрямі від багатоповерхівок та промислових об’єктів, ляжте на землю та закрийте голову руками.
Якщо вибухи застали вас у дорозі на власному автомобілі – не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу. Зупиніться вийдіть з автомобіля та відбіжіть якомога далі від дороги.
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УКРИТТЯ
Воно має бути заглибленим і разом з тим знаходитися подалі від споруд, які можуть обвалитися на вас зверху при прямому попаданні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея чи канава (подібна до окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.
УКРИТИСЯ ПІД ЧАС АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ МОЖНА:
- у спеціально обладнаному укритті;
- у будь-якій канаві, траншеї, ямі;
- у трубі водостоку під дорогою;
- вздовж високого бордюру чи підмурку паркану;
- у підвалі будинків;
- в оглядовій ямі гаражу, станції технічного обслуговування.
Використовуйте позначки на домах, які вказують напрямок до найближчого укриття.
НЕ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ УКРИТТЯ:
- під’їзди будинків;
- місця під технікою (вантажівкою, автобусом);
- проходи поміж штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.
ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ АРТИЛЕРІЙСЬКОГО ОБСТРІЛУ
Одразу не покидайте укриття! Обережно підніміться, уважно огляньте місцевість навколо себе, пересувайтесь не кваплячись та уважно оглядайте маршрут руху, ноги ставте на вільну від уламків поверхню. Не піднімайте з землі незнайомі вам предмети. Снаряди можуть бути касетними і місцевість в результаті застосування спеціальних боєприпасів може бути замінована. Бойові елементи касетних боєприпасів та снаряди які не підірвалися можуть вибухнути від найменшого дотику. Уважно слідкуйте за дітьми і підлітками, не дозволяйте їм торкатися до будь яких предметів.
ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ВІДЕО

НЕБЕЗПЕЧНІ  ЗНАХІДКИ. ПРАВИЛА  БЕЗПЕЧНОЇ  ПОВЕДІНКИ  У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

Ці правила має знати кожен!

Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

  1. Торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
  2. Проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
  3. Палити, користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
  4. Користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
  5. Заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
  6. Допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.

ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?

  1. Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
  2. Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
  3. Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
  4. Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
  5. Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (повідомлення необхідно робити без поспіху, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
  6. По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб вживіть заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей. Негайно повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи або спеціальні служби.

Особливу увагу й пильність треба приділяти:

  • колишнім військовим позиціям і оборонним укріпленням;
  • контрольним дорожнім пунктам;
  • місцях переправ через водні перешкоди;
  • залишкам військової техніки;
  • вузьким місцям, де неможливо обійти або об’їхати перешкоду;
  • ґрунтовим дорогам і узбіччю доріг із твердим покриттям;
  • необробленим ділянкам землі;
  • будинкам і спорудам, покинутим місцевими жителями.

У громадському транспорті (особливо в потязі) звертайте увагу на залишені сумки, портфелі, згортки та інші безхазяйні предмети.

У під’їзді будинку звертайте увагу на сторонніх людей і незнайомі предмети. Як правило, вибуховий пристрій у будівлі закладають у підвалах, на перших поверхах, біля сміттєпроводів, під сходами.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

Завжди зберігайте спокій, уникайте паніки! Це допоможе запобігти жертвам й дати можливість спецслужбам діяти ефективно!

Ніколи не заходьте в райони, позначені знаком мінної небезпеки «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ» (DANGER, MINES / УВАГА, МІНІ)!

У разі перебування в небезпечних районах усі знаки, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку.

Будьте пильними! Бережіть своє здоров’я і життя!


  13.05.2022

                                     Виховний захід

                          Обов'язки і права пішоходів. 

                         Правила дорожнього руху України



        Доброго дня, друзі! Ми з вами щодня перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями (або ваші батьки). Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.
Перегляньте


Перегляньте 

Всеукраїнський урок з безпеки дорожнього руху 4. Небезпечна гра

https://www.youtube.com/watch?v=CRBhPGwAKTU

    Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в цьому житті - здоров’я. Адже кожна людина унікальна, неповторна. І життя в неї одне, тому берегти його і здоров’я необхідно кожному. Сучасний світ дуже складний і в ньому багато небезпечних ситуацій. Адже статистика дорожньо-транспортних пригод невтішна: в світі щогодини гине 9 дітей. В Україні нараховується понад 10 млн. автомобілів, майже 2-3 дітей, які потрапили під колеса автомобілів, знехтували правилами дорожнього руху. 

    Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати їх елементарні правила, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

Пам’ятайте: 

1. Переходити проїзну частину поза пішохідним переходом забороняється. 

2. Затримуватись і зупинятися на проїзній частині, якщо це не пов’язано із забезпеченням безпеки дорожнього забороняється.

                                                 БУДЬТЕ  ЗДОРОВІ  ТА  ЩАСЛИВІ

             ВИХОВНА  ГОДИНА

 до Днів пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«А мак цвіте! Внесок українців у перемогу Антигітлерівської каоліції над нацизмом»


8 та 9 травня ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Завдяки Указу Президента виданий у 2015 році Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше –  мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

Друга світова війна – найбільший збройний конфлікт в історії людства. У ньому  протистояли два військово-політичні блоки – держави Осі та Об’єднані Нації (Союзники). Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не зникає в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами. Можна по-різному ставиться до Великої Вітчизняної війни, по-різному її називати, але хіба можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. Наша пам’ять про ті часи  – це лише маленька часточка великої данини пошани полеглим.

Перегляньте будь ласка відео 


Символ  Дня пам’яті та примирення  – червоний мак та гасло – “1939-1945. Ніколи знову”

В української усної народної творчості образ маку символізував козака, який мужньо захищав рідну землю та героїчно загинув. 

Образ червоного маку як символ вшанування мужності та скорботи за загиблими героями з’явився у Західній Європі після Першої світової війни. Його появу пов’язують із віршем канадського військового лікаря Джона МакКрея. Під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав він написав твір, що починався словами: «На полях Фландрії розквітли маки». Потім, у 1918 році, представниця Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл звернулася з закликом носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Вона першоюпричепила червоний шовковий мак на пальто.

Червоний мак поєднує два кольори. Перший, червоний, символізує волю, гордість, кров. Другий, чорний, – життєву скороминущість, смерть. Так само й українському народу у Другій світовій війні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. У складі збройних сил Об’єднаних Націй український народ зробив значний внесок у перемогу  над нацизмом. Однак ціною цього стали надзвичайні втрати, передусім – демографічні,  які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб.

Мільйони людей забрала Велика Вітчизняна війна. Це важко усвідомити. Смерть однієї людини – це трагедія. А коли мільйони. Загиблим не болить. У живих продовжують кровоточити рани: у ветеранів, які втратили своїх друзів однополчан, рідних і близьких, душі, які простріляні похоронками, у рано посивілих дітей війни, які не побачили своїх батьків і пережили пекло окупації.

 Крізь дощі і сніги, крізь роки і лихоліття говорять з нами ті, хто не посміхнеться сьогодні, не зустріне цю весну. 

Поклонімося ж тим, хто поліг у бою,

Хто покрив землю рідну собою,
Поклонімося всім, хто впав у бою,
Хто відстояв нашу свободу.

                                                   Це потрібно не мертвим,
                                                       Це потрібно живим.

                                                       Хвилина мовчання…
                                                    Вона більше нам розкаже,
                                             Ніж тисячі, а чи мільйони слів…

                   Про подвиг безіменний всього не вимовить словами,
                                     Лиш тільки серце може розказати,
                                          Але воно, на жаль, не має мови,
Лиш має біль, тому я прошу всіх вшанувати пам’ять полеглих співвітчизників хвилиною мовчання.

  Хвилина мовчання.



Згадай, яку ціну вони заплатили,
Щоб жити в мирі- без війни та горя.
Якою платою здобули
Свою свободу, незалежність , волю!

 Обов’язок  наш - мир щоб був навіки,
Щоб вже ніколи не було війни,
Жорстокість, ненависть ми  знищити повинні:
Війна з їхньої сталася вини.

Ми маємо щодня боротись з цим
І світло миру світу показати,
Війну забути , як жахливий сон,
Але її героїв пам’ятати!

 


 Жива пам’ять про такі події є застереженням для будь-якої країни, наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві.

 

  ВИХОВНИЙ   ЗАХІД   ДО  ДНЯ  МАТЕРІ 

"МАМО, ТИ  У  МЕНЕ  ЄДИНА  У  СВІТІ"

Якщо говорити між нами,    
То все починається з мами.
І казочка перша у світі,
І сонячна подорож в літо.
Найперші легенькі сніжинки
І сяюче диво – ялинка.
Від мами – і літери, й слово,
І зроблена разом обнова....
Якщо говорити між нами,
То все починається з мами.

      Доброго дня, любі друзі! У травні, коли прокидається від сну природа, коли дзвенить у блакиті пісня жайворонка, теплий весняний вітер приносить Свято матері, яке народилося в далекій Філадельфії завдяки зусиллям молодої американки Анни Джарвіс. Вона втратила свою матір. Смерть була раптовою та передчасною. Анна звернулася з листами до конгресменів та Президента Америки, у яких запропонувала раз на рік, навесні вшановувати матір. Ідею Анни Джарвіс підхопили у світі.
        Вперше в Україні, в Галичині, це свято відзначалося в 1929 році. У цей день люди  в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, а пізніше тисячі дітей під звуки музики, з квітами в руках йшли вулицями міст чи сіл до площі, де відбувалося свято. Пісні, вірші, вистави, виставки виробів, квіти, жарти, сміх були адресовані матерям.
         Після 1939 року свято було заборонене. Але відновлюється Україна, а разом з нею і ті свята, які були дорогими нашому народові. З 1990 року Свято матері повернулося в Україну і святкується у другу неділю травня.


Легенда «Розмова з Богом»

    За день до свого народження дитина запитала у Ангела:
– Я не знаю, для чого йду у цей Світ. Що я повинна робити?
Ангел відповів:
– Я подарую тобі особистого  ангела, який завжди буде поруч з тобою. Він тобі все пояснить.
– Але, як я зрозумію його, адже я не знаю його мови?
– Ангел буде навчати тебе своєї мови. Він буде охороняти тебе від усіх бід і негараздів.
– Коли і як я повинен повернутись до тебе?
– Твій ангел скаже тобі все…
– А як звати мого ангела?
– Не важливо, як його звати, у нього багато імен. Ти будеш називати його мамою.

Посміхнемося разом 😊😊😆😆

Чого навчила нас мама...

Мама навчила мене долати неможливе: "Закрий рот і їж суп".

Мама навчила мене поважати чужу працю: "Якщо ви зібралися повбивати один одного, йдіть на вулицю, я тільки що поли вимила".

Мама навчила мене вірити в Бога: "Молися, щоб ця гидота відіпралася".

Мама навчила мене мислити логічно: "Тому що я так сказала, ось чому".

Мама навчила мене думати про наслідки: "Ось вивалишся зараз з вікна, не візьму тебе з собою в магазин".

Мама навчила мене стійкості: "Не вийдеш з-за столу, поки не доїси".

Мама пояснила мені причинно-наслідкові зв'язки: "Якщо ти зараз не перестанеш ревти, я тебе відшльопаю".

Мама навчила мене не заздрити: "Та у світі мільйони дітей, яким не так пощастило з батьками, як тобі".

Мама навчила мене як стати дорослим: "Якщо не будеш їсти овочі, ніколи не виростеш".

Мама навчила мене сміливо дивитися в майбутнє: "Уж постривай, вдома я з тобою поговорю".


Сімейний статут або іншими словами

 «Мама завжди права!»

1. Мама права.

2. Незважаючи ні на що, мама все одно права.

 3. Мама не кричить - вона звертає увагу на важливі речі.

 4. Мама не сварить - вона радить.

 5. Мама не пиляє - вона акцентує деталі.

 6. Мама не сперечається - вона пояснює ситуацію.

 7. Мама не висить в Інтернеті - вона йде в ногу з часом.

 8. Мама не валяється на дивані - вона медитує.

 9. Мама не байдикує - вона розслабляється.

10. Якщо мама не права, дивись пункт перший!

11. Мама не карає – вона вчить.

12. Мама не засиділась з телефоном – вона здійснює інформаційний обмін на актуальні теми.

 13. Мама не скандалить – вона емоційно висловлює зацікавленість.

14. Мама не забула про кухню – вона піклується про вашу фігуру.

15. Мама не позбавляє права вибору – вона вказує єдино правильне рішення.

Дорогі діти. Святкування Дня матері - це чудова можливість висловити свою подяку і безмежну вдячність за все, що роблять для вас мами, за їх любов і розуміння.

У цей святковий день, дорогі матері, прийміть слова вдячності, любові і поваги!

Нехай у Ваших очах не гаснуть усмішки! Від усієї душі бажаю здоров'я, щастя, надійної чоловічої підтримки, домашнього вогнища, родинного благополуччя, взаєморозуміння і тепла від своїх дітей!

Є багато речей, якими хочеться обдарувати всіх дітей на світі, але якби було право обрати лише одну річ, то хотіла б, щоб кожну дитину щодня було кому обійняти.



21  ТРАВНЯ   ДЕНЬ  ЄВРОПИ  В  УКРАЇНІ

Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про країни Євросоюзу; розвивати творчі здібності учнів; виховувати почуття гордості за свою країну - Україну; формувати національну свідомість, відчуття належності до рідної землі, народу.

    День Європи - свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, в Україні офіційно з 2003 року щорічно у третю  суботу травня.

   Україна - єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні  відзначається День Європи.

День Європи співпадає з Днем Перемоги у Другій світовій війні і не дає нам забути про те, що нинішньому миру передували кровопролитні війни та величезні втрати.

    На День Європи ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію, те, що найголовніше - наше спільне майбутнє!

   День Європи - це також хороша нагода познайомитися з різними країнами, їх культурою, побутом, багатовіковою історією.


Шановні  друзі, пропоную вам пригодницьку подорож деякими країнами Європи. Сьогодні ми з вами будемо подорожувати по країнах Європейського союзу, дізнаємося багато цікавого і покажемо, на що ми здатні, наскільки добре знаємо європейські країни, особливості перебування в Євросоюзі.

Отже,  вирушаємо у віртуальну подорож країнами Європи. 

Любі учні, перегляньте презентацію  "Європейські родзинки".

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ЄВРОПЕЙСЬКІ РОДЗИНКИ"

Любі учні, пропоную виконати інтерактивні вправи та цікаві вікторини. 

Ви дізнаєтесь багато цікавого.

ЄВРОВІКТОРИНА "ЦІКАВО ПРО ЄВРОПУ"

ІНТЕРАКТИВНА  ГРА "УТВОРИ ПАРУ" 

"ВІДКРИЙ ДЛЯ  СЕБЕ ЄВРОПУ"

Перегляньте цікаву та пізнавальну вікторину "ДЕНЬ  ЄВРОПИ"


В Європейськім Союзі – могутні країни,
 І бажає вступити в Союз Україна.
 Ми – держава незламних людей,
 Маємо безліч пропозицій, цікавих ідей.
 Сміливо дивімось у майбуття,
 Цікаве й щасливе творімо життя.



 ВИХОВНА  ГОДИНА 

ТЕМА:ЧОРНОБИЛЬ. ТРАГЕДІЯ. ПОДВИГ. ПАМ'ЯТЬ.

(Виховна година до 35-х роковин Чорнобильскої  катастрофи)

Любі діти, сьогодні  ми з вами поговоримо про одну з найжахливіших сторінок історії нашої України.

26 квітня 1986 року... Ця дата надовго залишиться в пам'яті людства. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою точкою відліку в історії атомної енергетики, показала, наскільки небезпечна сила атома, яка вийшла з-під контролю, і як важко справитись з нею.

                                              Не винен я, що все те сталось,

                                               Що розкололась неба твердь.

                                               Що в золотом покриту галузь

                                               Ми атомну впустили смерть!

                                                                       Д.Павличко.

26 квітня 1986 року, 35 років минуло з того трагічного дня. Ава­рія на IV блоці ЧАЕС - це трагедія, яка зачепила інтереси сотень ти­сяч людей, заставила задуматись багатьох політиків, вчених і просто кожного з нас.


У ці дні ми привертаємо увагу як української, так і світової громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, — наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров’я, а інколи й життя. Ми схиляємо перед ними голову.

 

 З бідою, кажуть, тільки ніч

Потрібно перебути.

І знову сни прийдуть до віч,

Та біль принишкне спрутом.

А я принижений іду,

І дибиться дорога,

Несу у світ свою біду

Крізь сумніви й тривоги.

Несу, неначе немовля,

Що так зайшлося криком,

Аж захиталася земля

Тривожно й огнелико.

Хай світ довкруг її гуде,

Я буду колихати.

Її щоночі і щодень —

Біда повинна спати.

Віддати людям на землі себе

У кожнім добрім і гарячім слові,

Допоки світить небо голубе, Допоки світ займеться із любові.

Віддати все: і доброту, і мсту,

Що не дадуть й камінню збайдужіти,

І навіть злість, і зненависть святу,

Що світ Ілюзій може спопелити.

Віддати людям на Землі себе.

 

                                    (В. Стащук)


  Хвилина мовчання.

Давайте вшануємо пам'ять тих людей, які ціною свого життя і здоров’я виконали свій обов’язок, і захистили людство від згубного впливу, хвилиною мовчання.


Атомна енергетика України - галузь промисловості, що базується на перетворенні ядерної енергії в теплову для використання її у виробництві електричної енергії чи з іншою метою.

Перейдіть за посиланням та ознайомтесь  з матеріалом: 

                           АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА УКРАЇНИ

Дорога в нікуди... Точніше, вона в Чорнобиль, але вона не має вороття. Чорнобиль... Раніше це слово асоціювалося зі спокоєм і красою, а тепер — зі смертю, скаліченими долями, з табличками біля криниці: «Пити воду — заборонено», «Радіація».

 

Обезлюдніли села, де століттями ростили жито, виховували дітей. Тепер у селах моторошна тиша. Лише гадюччя і вужі повзають на його околицях. Довкруг усе заростає бур’яном.

 

Здавна чудовими краєвидами, щедро врожайними садами, прекрасними місцями відпочинку, лісами, багатими на ягоди, гриби, горіхи славилась чорнобильська земля. Та тільки до жахливої ночі 1986 року. Відтоді ця земля почала називатися «зоною».

 


 Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...

 

Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

 

 

Подай у душі доброго вогню —

Хай воскресає світ животворящий,

Хай до нащадків озоветься пращур,

Хай древній рід збере свою рідню.

Очисть від скверни воду нам і кров,

Хай доля нас завчасно не займає...

Пошли нам, Боже, згоду і любов

І той вогонь, що в світі нас тримає.

                                                (І. Притика)


                 !ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ

 ПІД ЧАС ОСІННІХ  КАНІКУЛ

  1.    Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.

 2.    Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.

 3.    Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.

 4.    На зупинці не стійте близько біля дороги.

5.    Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.

 6.    Не можна розпалювати вогнища.

 7.    Не підходьте до ліній електромереж, якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

8.    Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.

 9.    Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.

10.  Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.

 11.  Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.

12.  Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.

 13.  У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.

14.  Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

15.  Не використовуй піротехнічні засоби  - це небезпечно!

 16.  Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

  Увага! Під час канікул відповідальність за життя та  здоровя дітей несуть батьки!

Канікули триватимуть з 19 по 30.10.2020р.




Немає коментарів:

Дописати коментар